دیباگران » راهنمای خرید بهترین وسایل تزئینی خانه
راهنمای خرید بهترین وسایل تزئینی خانه

راهنمای خرید بهترین وسایل تزئینی خانه

وسائل تزئینی خانه شامل اقلام متعددی می‌شود که هر کدام به تنهایی زیبا هستند. ما در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا با بودجه قابل قبولی خانه خود را زیباتر کنید.

قبل از هر چیز باید به یک نکته توجه داشته باشید، خرید لوازم دکوری به آن سادگی‌ها که فکر می‌کنید نیست. البته نگران نباشید ما تمام نکاتی این پروسه را برای شما آسان‌تر می‌کنند را در قالب این مقاله در اختیارتان قرار داده‌ایم.

بگذاریداین پروسه را قدم به قدم در کنار هم پیش برویم، چه خانه نو خریده باشید و چه بخواهید خانه چیده شده خود را از نو تزئین کنید، این مقاله نکات مهمی برای شما دارد.

انتخاب یک تم برای تزئین خانه

قدم اول انتخاب یک رنگ یا یک پالت رنگی برای چیدمان و تزئین خانه است. اگر بدون در نظر داشتن یک پالت خاص شروع به چیدن خانه کنید، هیچ کدام از وسایل با هم هارمونی نداشته و به یک صحنه نا هماهنگ تبدیل می‌شوند.

برای شروع یک رنگ خنثی انتخاب کنید با پایه دیگر رنگ‌ها باشد. برای مثال رنگ سفید و رنگ‌های نزدیک آن (نباتی و شیری) یا رنگ خاکستری روشن. در قدم دوم رنگ مکمل را انتخاب کنید. رنک مکمل شما می‌تواند روشن، تیره، گرم و یا سرد باشد، تماما به سلیقه شما بستگی دارد.

پس از انتخاب رنگ مکمل وقت جایگذاری رنگ‌هاست. برای خرید لوازمی مثل مبل و پرده باید رنگ خنثی را به عنوان رنگ اصلی و رنگ مکملرا به عنوان رنگ ثانویه در نظر بگیرید.

برای لوازم کوچک‌تر می‌توانید رنگ مکمل خود را به عنوان رنگ اصلی در نظر بگیرید. البته برای زیباتر شدن و رنگ و لعاب گرفتن خانه می‌توانید چند رنگ که با رنگ اصلی هماهنگی دارند را به پالت خود اضافه کنید.

خرید جدیدترین لوازم دکوری منزل بر اساس تم خانه

پس از تعیین تم و انتخاب پالت رنگی وقت خرید و چیدمان است. اول برای آن دسته افرادی که قصد از نو چیدن خانه خود را دارد؛ تم خود را با رنگ لوازم بزرگ خانه خود هماهنگ کنید. سعی کنید باقی اساسی که می‌خرید با لوازمی که دارید در هارمونی باشند. در قدم دوم خرده ریز و وسائل تزئینی کوچک را بچینید.

راهنمای خرید بهترین وسایل تزئینی خانه

وسایل کوچکی مثل شمع، قاب عکس و مجسمه‌های کوچک می‌توانند خانه شما را چندین برابر زیباتر کنند. برای انتخاب آنها به رنگ لوازم چوبی، لوستر و آینه خود توجه کنید زیرا هماهنگی بین کوچک‌ترین وسایل با بزرگ‌ترین جلوه خانه شما را بالا خواهد برد.

گلدان یکی از وسایل تزئینی خانه‌ است که می‌تواند به تنهایی زیبایی خانه را چند برابر کند. پس استفاده از گلدان را جدی بگیرید. گل‌های طبیعی زندگی را به خانه‌ی شما می‌آورند اما اگر نگهداری از گل و گیاه برای شما سخت است، گلدان‌های زیبای چینی یا بلوری می‌توانند گل‌های چیده شده یا مصنوعی را در خود نگدارند و زیبایی خیره کننده‌ای به خانه‌ی شما ببخشند.

خرید مبلمان و پرده

شاید مهم‌ترین بخش پذیرایی خانه، مبلمان و پرده باشد. پس برای خرید آنها باید دقت ویژه‌ای داشت. برای خرید مبلمان قبل از هرچیز باید به کیفیت و راجتی آن توجه کرد، بعد از آن می‌رویم سراغ هارمونی رنگی و هماهنگی با تم، مبلمان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین وسایل خانه می‌توانند تک رنگ یا شامل چند رنگ متنوع باشند.

در صورتی که مبلمان شما تک رنگ بود بهتر است آن را بر اساس رنگ خنثی خود خریداری کنید. یک سری مبلمان رنگی چشم را به سمت خود جلب می‌کند و این می‌تواند برای چیدمان خانه شما کارکرد منفی داشته باشد.

در مورد پرده می‌توانید رنگ خنثی را با رنگ مکمل و دیگر رنگ‌های پالت سازگار کنید. پرده را می‌توان با مبل هم ست کرد، این کار به ایجاد هارمونی بین وسائل تزئینی خانه شما کمک خواهد کرد.

توجه داشته باشید که مبل و پرده چه خوب باشند و چه بد نقطه تمرکز بیننده خواهند بود.

خرید آویزهای تزئینی

آویزهایی مثل تابلو، عکس، بشقاب‌ها تزئینی و دیگر لوازم دکوری که از دیوار‌های خانه آویزان می‌کنیم بخش مهمی از تزئینات منزل هستند. آویزهای تزئینی می‌توانند به عنوان یک عضو کوچک در لوازم دکوری فانتزی تاثیر بزرگی در زیبایی خانه شما داشته باشند.

خرید آویزهای دکوری یک مزیت مهم دارد، پوشاندن لختی دیوار، دیوار تمام سفید مثل صفحه سفیدی است که به آن خیره شوید. همیشه انگار چیزی در آن دیوار باید باشد و نیست.

تابلو

راهنمای خرید بهترین وسایل تزئینی خانه

تابلو می‌تواند یک تصویر انتزاعی، عکس خانوادگی یا تابلو فرش باشد که بر دیوار شما می‌نشیند. به هر حال آن طرح و رنگ مهم است که زیبایی را به دیوار سفید شما می‌آورد. در خرید تابلو به تناسب آن با دیگر آویزهای دیواری مثل ساعت توجه کنید.

به عنوان مثال اگر قاب ساعت شما فلزی است، بهتر است قاب تابلو نیز فلزی باشد. اگر ساعت شما یک فریم چوبی حکاکی شده دارد.بهتر است تابلو و قاب عکس شما نیز فریم چوبی بزرگ داشته باشد، تا هماهنگی بین آنها رعایت شود.

بشقاب آویز

بشقاب‌های آویز به طور معمول یک بشقاب سفالی و سرامیکی هستند که روی آنها نقاشی می‌شود. نوع دیگر بشقاب‌های تزئینی، بشقاب‌های طرحدار است که در رنگ‌های متنوعی موجود هستند.

این نوع آویزهای تزئینی را می‌توانید در راهرو‌ها و راه‌پله‌های خانه آویزان کنید، به خاطر ابعاد کوچک و رنگ‌های متنوع دست شما برای انتخاب باز است.

ساعت

اولین چیزی که ما از دیوار خانه خود آویزان می‌کنیم، ساعت است. زمان در زندگی ما اهمیت بسیار زیادی دارد. اما این باعث نمی‌شود که نتوان آن را با زیبایی همراه کرد. ساعت‌های دیواری در اشکال مختلفی موجود هستند. شما می‌توانید ساعت دیواری دکوری را با دیگر وسایل خانه خود ست کنید. یا آن را به عنوان مرجع قرار دهید و دیگر آویزها را با آن ست کنید.

کدام وسایل دکوری را اول بخریم؟

تمام این اطلاعات می‌تواند گیج کننده باشد. پس بگذارید بگوییم از نظر ما اولویت با کدام وسایل خانه است. به طور کلی بهتر است اول بزرگ‌ترین لوازم خانگی را بخرید. لوازمی مثل مبل و دیگر اثاثیه بزرگ، در قدم بعدی برای تزئینات خانه سراغ پرده بروید. پرده نقش بزرگی در ظاهر خانه دارد پس هماهنگی آن با دیگر وسایل بسیار مهم است.

بعد از خرید لوازم بزرگ آشپزخانه برویم سراغ وسایل تزئینی کوچک، تابلو، ساعت، کوسن، مجسمه و دیگر وسائل تزئینی که می‌توانند خانه شما را بسیار زیبا کنند. هنگام انتخاب وسائل تزئینی خانه به کارایی آنها نیز توجه داشته باشید. یک وسیله زیبا که هیچگونه کارایی نداشته باشد خیلی زود از خانه شما بیرون می‌رود.

جمع بندی

تزئین خانه کار سختی اما مهمی است. خانه هرکس محل آرامش و امن‌ترین نقطه جهان است. برای این مهم‌ترین نقطه از زمین باید وقت کافی صرف کنید تا در کنار آرامش زیبایی را نیز در خود داشته باشد.

در این مطلب ما سعی کردیم قدم‌های اولیه در مسیر تزئین خانه را به شما بگوییم، با در نظر گرفتن این نکات می‌توانید خانه خود را به زیبایی بچینید. اگر برای خرید لوازم دکوری لوکس نگران قیمت و کیفیت هستید، ما در فروشگاه لوازم خانگی دیباگران تمامی محصولات خود را با تضمین اصالت کالا و بهترین قیمت خدمت مشتریان خود عرضه می‌کنیم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *